Některé odtajněné listy z deníku ponorky Victoria

11. 6. – 30. 7. 2005

Výstava obrazů, reliéfů a plastik brněnského výtvarníka Rudi Lorenze pořádaná u příležitosti jeho šedesátých narozenin byla doplněna fotokolážemi svitavského fotografa Jaromíra Šimka.
Kus chlapectví si dokáže málokdo uchovat až do věku dospělého, ač by si to velmi přál. Rudi Lorenzovi se to zřejmě podařilo a může jím obdarovávat i ostatní.

Výtvarník s chlapeckou duší, autor poetického světa objektů, reliéfů a obrazů Rudi Lorenz pracuje především s přírodními materiály – dřevem, kůží, kameny, ale také s kovem, porcelánem a z prachobyčejných předmětů denní potřeby vytváří reliéfy, plastiky, skládanky, pro něž je charakteristický humor a poezie. Výstava byla doplněna fotokolážemi Jaromíra Šimka, inspirovanými Lorenzovými plastikami se svými kolážemi.